Yavaş yavaş sonbahara yaklaşıyoruz. Yazın sona erdiği ve sonbaharın başlangıcı olan Eylül ayına giriş yapıyoruz. Sonbahar, aynı zamanda kışın habercisi olur. Fakat hem bebekler hem de çocuklar için bu mevsim farklı yaşanır. Yazdan çıkan çocuklar hemen kendilerini sonbahar ve kış mevsiminde bulurlar. Hızlı geçmesinin en büyük nedeni ise, okulların olmasıdır. Sonbahar çocuk için çabuk geçse de bu sene aynı durum olmayacağını belirtelim. 

Çocuklar için sonbahar okulun habercisi olurdu. Ancak öğrenciler okula uzaktan eğitim ile başlayacak. Belli bir zaman böyle gittikten sonra okullar normal düzenine geçecektir. Sonbahar bebeklerde de ayrı bir mutluluğu simgeler. Havanın rahatlaması ve ferahlatıcı olması bebeklere de pozitif yansır. Aynı zamanda Eylül aylarında dünyaya gelen bebeklerin çok yönlü olduğu düşünülür. 

Sonbahar Çocuk ve Bebek İçin 6 Özellik 

Sonbahar çocuk ve bebekler belli özelliklere sahip olabilir. Bu dönemde doğan bebeklerin belli başlı taşıdığı ve sahip olduğu yetenekler bulunmaktadır. Astroloji ve burçlara önem veren kişilerin Eylül ayında dünyaya gelen çocuklarla ilgili birçok araştırma yapmıştır. Bu aylarda bebeklerin pek çok özelliği dikkat çekmektedir. Şimdi Eylül ayı bebekleri hangi özelliklere sahip hep birlikte göz atalım. 

Eylül Ayı Bebekleri Okulda Daha Başarılı 

Eylül ayında doğan bebeklerin okulda daha başarılı olduğu söylenmektedir. Bir İngiliz araştırmacısına göre de Eylül ayı bebekleri başarı konusunda az da olsa önde. Oran olarak başarıları yüzde 20 daha fazla olduğu söylenmektedir. 

Eylül Bebekleri İçin Doğum Taşı Bulunur 

Eylül bebeği çok yönlü bir taş dönemine gelmektedir. Bu ay içerisinde ‘’Safir’’ mücevheri ön plana çıkmaktadır. Renkleri geleneksel olarak mavidir. Ancak pembe, sarı ve yeşili de barındırabilir.

Bebeklerin Burçları Sonbaharda Olumlu İpuçları Veriyor 

Doğum günü Eylül ayının başında olursa bebeklerin burcu başak olur. Başak burçlara göre ise sadık, organize olma ve pratikliği temsil eder. Eylül ayının 22’sinden sonra doğum günü olan bir bebeğin burcu ise, terazidir. Terazi burcuda dengeli ve sosyal kişiliğe sahiplik anlamına gelir. 

Bebekleri İki Adet Doğum Yıldızları Vardır 

Sonbahar çocuk için oldukça avantajlı olduğunu henüz başta belirtmiştik. Fakat sadece bir ayı baz almak doğru olmayabilir. Her dönemin ve ayın kendine has tarzı, karakteri vardır. Bu karakteri de bebekler taşıyabilir. Eylül ayında aster ve zafer yıldızlarının ön plana çıktığı söylenir. Doğum çiçeği ve tatlılık anlamında kullanıldığı da söylenmektedir. 

Uzun Ömürlü Bebekler 

Eylül – Ekim – Kasım aylarında doğan bebeklerin daha uzun yaşadığı düşünülmektedir. Bu aylarda doğan çocuklar 100 yaşına kadar hayatlarını sürdürebilmektedir. Bu olay ise, kış boyunca anne sütü alarak bağışıklık kazanıldığı düşüncesi yer almaktadır. 

Sporcu Çocuklar Sonbaharda Çıkıyor 

İlginç olacaktır, fakat sonbahar çocuk için sporda da katkı sağlıyor. Eylül aylarında doğan bebekler spor sahasında daha avantajlı oluyor. Akranlarına göre Eylül bebekleri atletik ve güçlü vücuda sahip.