Zeka ve Dikkat Oyunları

Bebek Zeka Kartlarının Farklı Kullanımları:
Bebek Zeka Kartlarının Sağ Beyin Zeka Kartları olarak nasıl kullanıldığını anlattığımız yazımızı sayfamızdan okuyabilirsiniz. Biz şimdi özellikle 9 ay üzeri bebeklerin oynayabileceği diğer oyunları anlatmak istiyoruz.


1- BAK BAKALIM NE DEĞİŞTİ – DİKKAT KARTLARI
Bu oyunda bebeğinizin önüne üç kart koyuyorsunuz. Bu kartları incelemesine izin veriyorsunuz. Ardından gözlerini kapatarak kartlardan sadece bir tanesini başka bir kartla değiştiriyorsunuz.
Mesela Tavuk-Köpek ve Havuç kartlarını gösterdiniz diyelim. Gözünü kapattığınızda Tavuk kartı yerine İnek Kartını koydunuz. Bebeğinizin gözlerini açıp soruyorsunuz. Bak bakalım ne değişti? Çok seviyorlar  Zamanla kart sayılarını artırarak bebeğinizin görsel dikkat seviyesine çok olumlu bir katkı sunacaksınız.


2- BUL BAKALIM NEREDE?  – HAFIZA KARTLARI
Bir önceki oyun da olduğu gibi bebeğinizin önüne üç kart koyun. İncelemesine izin verin ve onunla konuşun. Ardından gözlerini kapatarak kartları ters çevirin. Gözlerini açtığınızda soru “ Bul bakalım Civciv nerede? Bu oyuna da bayılıyorlar.


3- YABANCI DİL KARTLARI

Bir çok kurumda kartlarımız yaban dil eğitim kartları olarak kullanılmaktadır. Dil kartlarında önemli olan görselin kalitesidir. Öğretmen kartları gösterirken istediği dilde sesletebilir.


4- EŞLEŞTİRME KARTLARI – HAFIZA KARTLARI

Bir çok kurum 2 set alarak eşleştirme-hafıza-  oyunlarını bizim kartlarımızla oynamaktadırlar. Kartlarımızın görsel kalitesi ve 350 gr selefon kaplama olması sebebiyle eğitim materyali olarak kullanılacak kalitededir.

 

For example, you might have to assist your essay writers students produce a response to a question which you’ve posed.