Faydası

 zeka kartları,bebek zeka kartları,fiyat,satış

  • (Kart Ebadı: 20 cm * 24 cm    Kart Malzemesi: 350 gr parlak selefonlu Avrupa’dan ithal karton)

    Dil gelişimini destekler

  • Görme duyusunu geliştirir

  • İşitsel odaklanmayı artırır

  • Sosyal beceriye katkı sunar

Sağ beyin bebek zeka kartları nedir? Ne işe yarar?

Bu soruyu cevaplandırmak için ilk olarak sağ beyin nedir? İşlevleri nelerdir birlikte inceleyelim.

Bilimsel araştırmalar çocukların çok etkin bir gözlem yaparak inanılmaz bir hızda öğrendiklerini göstermektedir. Aslında çocukluktaki beden ve beyin gelişimini anlamak ve bu mucizeyi görmek için bilim insanı olmaya gerek yoktur. En yakınımıza, çocuklarımıza şöyle bir baktığımızda yeni bir durumla karşılaştıklarında; örneğin bir bilgisayar oyununu,bir oyuncağı, nasıl keşfettiklerini, hatta gün boyu bizim cebimizde olan akıllı telefonun özelliklerini kavrarken bize göre ne kadar hızlı olduklarını elbette kabul ederiz. Sağ Beyin Zeka Kartları Programı çocukların bu yetenekleri dikkate alınarak kurgulanmıştır.

Parfüm kokularını unutmayız ama parfümlerin adları bir türlü aklımıza gelmez.

“Sayfalar dolusu şiir ezberlemek kolaydır. Niye düz yazı ezberlenmez?”

“Tanıştığınız insanların yüzlerini asla unutmazsınız. Peki neden isimleri bir türlü aklınıza gelmez?”

“Şarkıların melodisini mırıldanır durursunuz,ama niye sözlerini bir türlü tam olarak öğrenemezsiniz?”

Zihin paraşüt gibidir, ancak açıldığında iş görür.

“İnsanlar; renkleri, kokuları, görüntüleri, tatları ve elbette en önemlisi duygularını unutmazlar. Çocukluk, okul, askerlik ve doğumla ilgili hatıralarımızı neden unutmuyoruz? Eve kucağında yeni doğan kardeşimizle gelen annemizi, evimizin kokusunu, özellikle mis gibi yemek kokularını, beğendiğimiz parfümün kokusunu, ilk arabamızın rengini ve daha bunlar gibi binlercesini neden unutmuyoruz? Tüm bunları merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. Birkaç paragraf sonra bu soruları cevaplamış olacağız.

Beyin, gökyüzünden daha geniştir.

Beynimizi ele alalım. Bazı şeyleri unutup geçerken bazılarını özenle depolayan beynimiz, bilim dünyası tarafından sırlarla dolu bir atlas ve çok azı keşfedilmiş bir kıta olarak görülüyor. Beynimizde 100 milyardan fazla hücre olduğunu biliyoruz. Tıpkı bir ceviz içi görünümünde olan beynimizin sağ ve sol hemisferleri arasında çok hassas sinir liflerinden oluşan ve sürekli olarak karşılıklı bilgi akışı sağlayan “Korpus Kallosum” adlı bir ağ demeti bulunuyor. Beyin hastalıklarının incelenmesi ve anatomi çalışmaları,bize beynimizin sağ ve sol hemisferlerinin birbirlerinden farklı özellik ve yeteneklerle donatıldığını gösteriyor.

Sol hemisferimiz matematiksel işlemler, sayılar, analiz ve konuşma gibi alanlarda etkin konumda yer alıyor. Doğrusal, sıralı ve aşırı detaycı öğrenme sistemine sahip olan sol lobumuz yavaş öğreniyor. Sağ hemisferimiz ise adeta afacan bir çocuk. Müzik, ritim, ses, hayal ve yaratıcılık, renkler, hacim ve boyutlar, tat ve kokular gibi birçok alanda parçaya değil bütüne odaklanarak çok hızlı bir şekilde öğreniyor. İşte bu yüzden yüzleri, renkleri, tat, koku ve duygu dolu hatıralarımızı unutamıyoruz. Hayatımızdaki bütün bu güzellikleri sağ beynimize borçluyuz.

“Sağ beyin kutsal bir armağan, sol beyin ise sadık bir hizmetçidir. Armağanı unutmuş, hizmetçiyi ise onurlandıran bir toplum yarattık.”   (A.Einstein)

Fakat hayatımızı bu denli renkli kılan sağ beynimizi eğitim alanında etkin bir şekilde kullanamıyoruz. Tüm dünyada ders içeriklerinin belirlenmesi ve hazırlanması, öğretim tekniklerinin geliştirilmesi tartışılıyor. İçinde bulunduğumuz interaktif silikon çağında eğitimin nasıl olması gerektiği sorgulanıyor. Eğitim ve eğitim ortamları nasıl daha eğlenceli ve etkili kılınabilir; herkes bunu tartışıyor.

Tüm dünyada okullarda büyük bir eğitim seferberliği var. Sabah güneş doğarken açılan okullar gece karanlığında kapanıyor. Fakat beynini nasıl kullanabileceğini öğretmek yerine öğrenciye hemen bir saat içerisinde çok büyük bir kısmını unutacağı bilgi bombardımanına tabi tutuyoruz. Peki sonuç olumlu mu? Elbette değil Bugün tüm dünya sağ beyin devrimini konuşuyor. Yani bu eğitim sistemlerinin içine nasıl bir şeyler eklemeliyiz ki öğrenciler daha hızlı öğrensinler ve bu sürece etkin bir şekilde katılsınlar. İşte Sağ Beyin Bebek Zeka Kartları bu açıdan Erken Çocuk Eğitiminde bir devrimdir.

İyi bir kafaya sahip olmak yetmez, onu iyi kullanmayı da öğrenmeli insan. (Descartes)