Uygulama İlkeleri

 

dikkat süreleri,bebek,çocuk,eğitim,anne

Dikkat süresi tablosunu iyice inceleyelim. Sağ Beyin Bebek Zeka Kartları bu dikkat sürelerini artırmayı,dil,odaklanma,sosyal beceri gibi temel kazanımları gerçekleştirmeyi hedefler. Elbette bu kartlarla ilgilenme süresi bebekten bebeğe değişir fakat asla unutmamamız gereken nokta şudur bebekler 1 -2 dakika odaklanabilirler daha fazla değil.

İşte bu bilimsel gerçek ışığında sizin de günde 3 defa 1-3 dakika sürecek sunumlar yapmanız gerekmektedir. Annelerimiz bazen bebeklerinin kartlarla yeterince ilgilenmediğini düşünürler. Peki ama yeterince ilgilenmek nedir? Bir bebek dikkatini kaç dakika sürdürebilir? İşte bu noktada bu tabloyu incelemek çok yararlı olacaktır. Bebek ve çocuk eğitiminde her zaman küçük adımlar ilkesini benimsemeliyiz. Erken çocuk eğitiminde hedef koymak, sınav yapmak değil eğlence dolu kaliteli vakit geçirmek önemlidir. Zeka kartlarının nasıl kullanılması gerektiği setlerimizin içerisinde çıkan anne yönlendirme cetvelinde bulunmaktadır.

zeka kartları,bebek zeka kartları,fiyat,satış

(Kart Ebadı: 20 cm * 24 cm    Kart Malzemesi: 350 gr parlak selefonlu Avrupa’dan ithal karton)

Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarını kullanırken dikkat edeceğimiz ana ilkeler nelerdir?

ÖNEMLİ UYARI: Bebek Zeka Kartlarının ilk kutusunda 15 adet Görsel Uyarım Kartları bulunmaktadır. Bu kartların kullanımı Zeka Kartlarının kullanımından farklıdır. Bu kartları bebeğimizin yatağının yan duvarlarına gözüne 30 cm uzaklıkta olacak noktalara asacağız, ya da emzirirken, ona hikayeler anlatırken ve onunla oynarken göstereceğiz. Bu 15 adet kartı her gün göstereceğiz ki göz sinirlerine ve beynine uyarı vermiş olalım. Bu kartları çok hızlı bir şekilde değil bebeğinizin incelemesine izin verecek şekilde 15 saniye göstererek değiştireceğiz. Şunu unutmayalım gözlerimiz diğer organlarımızdan farklıdır, öğrenerek işlev kazanırlar. Uyarı vermek göz ve beyin için çok önemlidir. Gözlerimiz doğduğumuzda ilk 6 ay süresince çok net göremez. İşte bu süreçte uyarım kartları çok büyük önem taşır. Bebekler bu kartları görünce çok heyecanlanırlar bu konuda endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu kadar net gördükleri tek şey bu kartlardır ve bu durum onların çok hoşuna gider. 

1- Günde 2-3 seans yapacağız. 
2- Seanslar 2-3 dakikayı geçmeyecek
3-Her seansta göstereceğiniz set kutuda belirtilmiştir. Set kodları kartların arka üst köşesinde şeffaf bir şekilde belirtilmiştir. Her hafta 10 adet yeni karta geçiş yapılacak. O haftanın kartlarını 5 tur göstereceksiniz. Önceki haftaların kartlarını ise kendi içlerinde karıştırarak sadece 1 tur göstereceksiniz. Böylece küçük adımlarla ilerlemiş ve bebeğinizin algı,dikkat,işitsel odaklanma ve sosyal becerisine çok büyük katkı sunmuş olacaksınız.
4-Çocuğumuza dokunarak ona sarılarak sevgimizi göstereceğiz ve ne kadar başarılı ve zeki olduğunu hissettireceğiz.
5- Zeka Kartı seansları ardından fiziksel bir pekiştireç vermeyeceğiz.( Şeker vb)
6- Kartların arka yüzlerinde yazı ön yüzlerinde resim bulunmaktadır. Böylece siz bebeğinize kartları gösterirken en arkadan çekip en öne koyarken hangi görseli gösterdiğinizi eğilerek bakmaya çalışmadan doğrudan kartın size dönük arka yüzünden okuyarak ilerliyorsunuz. Böylece bebeğinizle göz temasınızı kaybetmemiş oluyorsunuz. Elinizdeki kart setlerini 5 tur gösteriyorsunuz. Her kartı adını söyleyerek 1-2 saniye gösterip diğer karta geçeceksiniz.
7- Zeka Kartları seansları basit dil kartları, nesne kartları gibi değildir. Özel olarak seçilmiş kelime gruplarının çok kaliteli görselleri yoluyla bebeklerin beynine tohum bilgiler ekilir. Bu seanslar bebeğinizin algı ve dikkat, işitsel ve görsel odaklanma,sosyal beceriler ve dil becerisine katkı sunacaktır. 

İşte bu kadar basit bir şekilde uygulan bu setler ile günde sadece 10 dakika ayırarak çocuğunuzun gelişimine büyük katkı sunacaksınız. Bebek Zeka Kartlarını uygularken elbette sizler de harika metotlar geliştireceksiniz. Şunu çok net belirtmekte fayda var ki sağ beyin eğitiminin sert kuralları olmaz. Sadece ana ilkelerimizi belirterek gerisini sizin enerjinize bırakıyoruz.

Çünkü her bebek özeldir. Her annenin doğal öğretme yeteneği vardır ve kurallar değil istekli olmak  başarı getirir.

Sağ Beyin Bebek Zeka Kartlarını hazırlarken en üst kalitede görseller ve baskı malzemesi kullandık. Bu şekilde sizlere çok kullanışlı özenle seçilmiş ve içeriği bilimsel olarak belirlenmiş kartlar hazırladık.

Kartlarımız 350 gr ve 20×24 ölçülerinde yüksek kaliteli Avrupa kartonlardır. 

zeka-kart-tanitim-page-002

Dikkat süreleri tablosunu incelerken dikkat edilecek en önemli nokta şudur: Okula başlama yaşına doğru dikkat süresi 15-20 dakikalara çıkması gerekiyor. Ama son yıllarda tüm dünyayı işgal eden enformatik heyelan sonucu  çocukları 3 T -canavarının büyütmesi (Telefon-Tablet-Televizyon) gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Peki bu neye yol açıyor?

Okula başlamış ama dikkatini sürdürmeyi bilmeyen çocuklarla öğretmenlerimizin karşı karşıya gelmesine elbette. Oysa çocuğumuzun okul olgunluğuna erişmesi bizim sorumluluğumuz altındadır. Çocuklarımızın duygusal,bedensel ve zihinsel gelişimlerinden birinci derecede bizler sorumluyuz. 

İşte erken çocukluk eğitimi bu açıdan çok önemlidir. Bize düşen okula başlayıncaya kadar çocuğumuzla nitelikli etkinlikler yaparak onun dikkat süresini geliştirmek ve akademik başarı ve kişilik gelişimine katkı sağlamak.

Erken Çocuk Eğitimi aslında çok sevimli bir kavram değil. Çünkü eğitim kavramı bile biraz garip duruyor. Erken çocuk eğitimi aslında bir eğlence ve etkinlik olarak ele alınmalıdır. Eğitim kurumlarının en büyük hatasının 2 E KURALI‘na uymamak olduğunu sürekli olarak belirtiyoruz. Yaptığımız öğretmen eğitimlerinde bunu hep vurgularız. Nedir bu kural?

Eğitim %30 – Eğlence %70 olmazsa o sistemi devam ettiremezsiniz. Çünkü çocukların gençlerin beyni ve bedenleri sıralarda oturmak için yaratılmamıştır. Hormon dengeleri buna uygun değildir. Bir hafta sonu mesleki eğitim kursunda nasıl sıkıldığınızı hatırlayın lütfen. Yüksek lisans ve doktora derslerini hatırlayın. Kendiniz katlanamadığınız hiçbir şeyi çocuklardan beklemeyin. Bu açıdan erken çocukluk eğitiminde küçük adımlarla ilerleyen,kısa eğlenceli seanslar yapmak hedefimiz olmalı.

zeka kartları,bebek zeka kartları,satış,fiyat